Numaralı, numarasız, hareli, haresiz 3 aylık renkli kontakt lensler ile bakışlarınız değişecek!

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Lens kullanmak gözünüze zarar vermez. Fakat bilinçsiz lens kullanımı gözünüzde geçici görme kaybı, gözde çapaklanma, aşırı ışık duyarlılığı gibi birçok ciddi sonuçlar doğurabilir.

Göz sağlığında hiçbir rahatsızlığı olmayan; göz yapısı normal, göz kuruluğu olmayan, kronik enfeksiyon sorunu olmayan ve sürekli ilaç kullanması gereken rahatsızlığı olmayan herkes lens kullanabilir.

Satın aldığınız tüm lenslerde kullanım süreleri yazmaktadır. Lenslerinizi miadında kullanmanız hem konforunuz hem de göz sağlığınız için çok önemlidir. Kullanım süresi dolan lensleri kullanmanız gözünüzde batma hissine ve bulanık görmenize neden olur.

Ağırlıklı olarak kozmetik olarak gözlerinin renkli görünmesini isteyenlerin yansıra görme bozukluğu olan kullanıcılar içinde numaralı renkli lens seçeneği mevcuttur. Miyop gözler için alternatif seçenek çok fazlayken, hipermetrop için sınırla markalarda üretim vardır. Astigmatlı gözler için ise seçenek çok daha az ve maliyetlidir.

Tüm kontak lensler ister renkli ister şeffaf olsun kişisel hijyen ürünleridir ve bir başkasının kullanımı ve denemesine uygun değildir. Başkasının kullandığı lensleri denemek hem kanun olarak yasak hem de bulaşıcı hastalıklar için büyük risk taşır. Başkasının kullandığı lensi kullanmamalısınız.

Renkli lens alırken rengin hayal ettiğiniz gibi gözünüzle uyumlu olmama ihtimali var çünkü her göz zemininde ton farklılıkları oluşabilir. Renkli lenslerde deneme yasak olduğu için farklı gözlerde görseller ve videolar izlemek seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Sahte lens yoktur. Çünkü lensler kişisel sağlık ürünleridir ve tıbbi cihaz seçenekleri olduğu için denetim ve sertifikasyona tabidirler. Kutuların üzerindeki kare kod bilgileri ile sorgulama yapabilir marka ve ürün detayını sistemden çok rahat görebilirsiniz.

Numaralı lens kullanmak isteyen kullanıcılar öncelikle lens muayenesi olmak zorundadır. Gözlükle lens numaralarınız aynı olamayacağı için göz hekiminizin size uygun vereceği lens reçetesi ile lens almalısınız.

Renkli lenslerle gece uyumamanız gerekiyor. Her gece yatmadan lenslerinizi çıkarıp solüsyon ile iyice temizleyip, lens kaplarındaki solüsyonu tazeleyerek lenslerinizi içine bırakmanız gerekiyor. Ayrıca denize havuza duşa lenslerinizle girmemelisiniz.

Lens solüsyonlarız ister küçük boy ister büyük boy alın tüm lens solüsyonları açıldıktan yani hava ile temas ettikten sonra 3 ay kullanılmalıdır.

Renkli Lensler

Sosyal Medya

Be the First To Know About New Releases or Special Sales.

Sign-up for 30% offer

Sapien a mattis quis nibh orci augue otitus.